Školka představuje jeden ze základních pilířů výchovy dítěte. Věk kolem jednoho roku je zásadní pro pocit přijetí rodinou, tedy svým okolím. Třetí rok života dítěte je důležitý pro tvoření jeho osobnosti. A zde může velmi důležitou roli sehrát právě školka. Pokud tvorba osobnosti dítěte v rodině selhává, může školka lecos zachránit.

Školka nedubluje, ale doplňuje

Školka nemá funkci zdvojení výchovy. Školka doplňuje to, co dítě neobdrželo. Což je například příprava na sociální kontakty. Je to velmi zodpovědná činnost. A je dobré si to uvědomovat.

Tygří svět – nový trend v přístupu k dětem

A protože si uvědomuje hloubku a důležitost této problematiky, přinášíme novou možnost pro učitelky (vychovatelky) ve školkách. Možnost, jak co nejlépe rozumět dětem, jak jim naslouchat. I když máme tu nejlepší vůli, bývá obtížné najít k dětem tu správnou cestu.

Co nového přináší Tygří svět?

  • Pochopení komunikačních typů. (Pokud znám komunikační typ dítěte, nejen, že mne lépe slyší a vnímá, ale vím, jak se bude chovat a proč.) Poznejte knihu Jak se domluvit s tygrem (Ako sa dohovoriť s tigrom)
  • Rychlou integraci dítěte do kolektivu.
  • Jasná a jednoduchá pravidla.
  • Jednodušší motivovatelnost dětí
  • Větší radost z práce.
  • Menší psychickou zátěž
  • Menší únava učitelek (vychovatelek)

Tygří svět je jednoduchá a již ověřená platforma práce s dětmi. Přináší zábavu i úlevu.

Doporučujeme všem pedagogům: seznamte se s touto novou metodou, rádi vám pomůžeme. Doporučujeme cyklus Tygřích knih.

Informace pro pedagogy: neváhejte nám psát své dotazy info@zivotnimapy.cz ,  sledovat náš facebook nebo se informovat u našich lektorů – pedagogů, psychologů, pediatrů.

A co ještě?

A pokud zjistíte, že s dítětem není všechno v pořádku, doporučte rodičům návštěvu DĚTSKÉ ŽIVOTNÍ MAPY®, která dá velmi rychlou odpověď a řešení pro rodiče i dítě. Ušetříte si svůj čas, nervy a síly a rodičů i dítěti dáte šanci problém rychle zvládnout.