Školka a její prostředí je jedním z prvních důležitých bodů působících na rozvoj osobnosti dítěte. Škola je pak základem pro naplňování znalostmi, poznáváním a socializací. To, že je základem pro naplňování znalostmi si většinou uvědomujeme. Ale že proces poznávání a socializace je stejně důležitý už tak zřejmé nebývá.

Dítě si nese na základní školu svůj tygří svět

Dítě vstupuje na základní školu se svým osobním, tygřím světem. Je to svět, kterému rozumí, a o který se může opřít, pokud mu jej nikdo neničí. Svého tygra mají všechny děti, ale i dospělí. Někdo více živého, někdo již polomrtvého a někdo bez zájmu. Mají ho i děti s ADHD a jinými poruchami. Tygří svět je svět, který prožíváme sami v sobě a promítáme si jej do okolního světa v podobě komunikace, postojů, rozhodnutí. Tygr, to je naše vnitřní vášeň. Je to něco, co nám v dospělosti umožňuje překonávat překážky, být kreativní, mít vášeň ve vztahu... Pokud dítěti vezmeme jeho tygra, bereme mu tím mnoho možností pro další spokojený a úspěšný život..

Tygří svět a pedagog

Vpusťte si do své třídy tygry a budete překvapeni. Ve školách, kde to již zkusili, zjistili překvapivé věci. Dítě si dokáže krotit svého tygra a převzít za něj zodpovědnost. Dítě mu dokáže dát pravidla a ta dodržovat. I u dětí s poruchami pozornosti nebo symptomy ADHD přichází zlepšení. Školy, kde již pracují s tygřím světem hlásí skvělé výsledky nejen s integrací jednotlivých nových žáků. Výborné výsledky nám hlásí s přechodem a integrací celých tříd z menších škol do velké, spádové školy. Je to tím, že pokud již děti jsou obeznámeny s tygřím světem a jeho pravidly a vstupují opět do prostředí , kdy tygří svět funguje, automaticky přijímají toto nové prostředí a ono je.

Vstupte s vaší třídou nebo školou do Tygřího světa a využijte všech jeho výhod. Obraťte se s dotazy na nás nebo na naše lektory pedagogy. Pomůžeme vám s našimi zkušenostmi, pomůžeme vám objevit Tygří svět... Využijte ve své práci Tygří třídní knihu.

Komunikační typy pro zjednodušení práce pedagoga

Pedagog si může svou práci také zjednodušit, získat více pozornosti žáků a navíc zlepšit průměr třídy. Jak na to? Stačí využít komunikačních typů dětí ve třídě. Je možné se velmi jednoduše a rychle naučit, lze to nastudovat v bestsellerové knize Jak se domluvit s Tygrem od nakladatelství Albatros.