ŽIVOTNÍ MAPY® / KOPS METHOD® OFICIÁLNÍ STRÁNKY

Úvodní stránka/Otázky a odpovědi
Otázky a odpovědi2019-11-20T19:03:14+01:00
Proč je schopen člověk, když si věci „namaluje do Mapy“, pochopit o co běží?2020-02-06T12:18:37+01:00
 • Dochází ke spojení obrazové, procesní, indukční a sluchové části v člověku.
 • Vzniká ucelený přehled o situaci, jejich příčinách i vzešlých následcích , s odpovědí, proč totak je.
 • Protože je veden k vlastnímu aha – momentu, nikoliv osobnímu výkladu „terapeuta ŽM“.
Jaké jsou principy, se kterými pracujeme?2020-02-06T12:13:16+01:00
 • Celistvý pohled na člověka.
 • Práce s příčinami i následky zároveň.
 • Odhalování skutečných příčin traumat, životních a situačních zacyklení, závislostí, apod.
 • Odkrytí a uvolnění nevědomých procesů v mysli klienta.
 • Převedení nevědomých procesů do vědomých.
 • Nastavení konkrétních kroků, vedoucích k jejich řešení.
 • Vyhodnocování těchto kroků a jejich případná korekce nebo nastavení nových kroků.
Co tuto metodu odlišuje od jiných metod?2020-02-06T12:09:05+01:00
 • Poskytuje velmi rychlou a přesnou diagnostiku.
 • Je vysoce spolehlivá.
 • Je použitelná a účinná již pro děti od 3 let věku.
 • Je nezátěžová.
 • Je měřitelná.
 • Dává ihned konkrétní kroky k řešení.
 • Je velmi dobře využitelná jako součást psychiatrické, psychologické a terapeutické praxe.
Proč je tato metoda tak smysluplná?2020-02-21T13:27:54+01:00

Je rychlá

Co se řeší roky nebo měsíce lze zpracovat během několika návštěv.

Je komplexní

Zahrnuje práci s aktuální situací a s jejími skutečnými příčinami, které sahají až do našeho dětství. Obsahuje vysvětlení a pochopení daného problému. Dává konkrétní výstupy a konkrétní kroky k řešení. Zároveň probíhá přirozená terapie podpořená „koučovacími“ kroky.

Je funkční

Právě rychlost a konkrétnost nám dává základní složku funkčnosti. Všichni jsme prošli svým dětstvím a máme v sobě uloženo mnoho podvědomých programů a traumat, které mají destrukční složku. A to ja dalším důvodem funkčnosti této metody. Protože je dokáže najít a zpracovat.

Jak poznám autorizovaného lektora?2020-01-14T20:18:26+01:00

Autorizovaný lektor je lektor, uvedený zde na oficiálních stránkách. Takový lektor je skutečně proškolen a je zárukou, že nebudete poškozeni. Pokud zjistíte, že někdo nabízí tuto metodu a není uveden zde na hlavních stránkách, informujte nás prosím. Zabráníte nelegálnímu, neodbornému a zkreslenému zásahu do vašich práv. 

Vaše jméno (není povinné, není zveřejňováno)

Váš email (nebude zveřejňován)

Předmět

Vaše zpráva (povinné)

Reference klientů2020-03-04T11:10:52+01:00

Kdyby mi někdo řekl, jaké změny nastanou a jak jednoduchá je cesta k vlastnímu štěstí a vnitřnímu naplnění, nevěřila bych mu.

O životních mapách jsem měla povědomí již delší dobu, ale nijak mě to neoslovovalo. Měla jsem dojem, že potom, co jsem absolvovala 3,5 roku individuální terapie a 4 roky psychoterapeutického skupinového výcviku, mám vše vyřešené. Opak byl pravdou. Na první mapu jsem šla, když jsem zažívala existenční a partnerskou krizi. Byla jsem v šoku, co všechno mapy objevily i přesto, že jsem dopředu nic neříkala. Našla jsem díky tomu cestu sama k sobě. Naučila jsem se vnímat situace opravdově, vidět realitu bez iluzí, vidět mnou prožívané životní situace doopravdy, takové jaké jsou a jaké byly. Na základě těchto uvědomění jsem dokázala vše změnit a ve svém životě jsem se posunula neuvěřitelným způsobem dopředu.

Je pravda, že tento proces nebyl vůbec jednoduchý, ale pomohl mi k tomu, abych vše překonala. Abych věci přijímala takové, jaké jsou a to beze strachu, nebo nějakého očekávání. Učinilo mě to nesmírně šťastnou! Mapy mi pomohly jak v poznání, nalezení sebe sama, tak v tom, že na základě mé proměny se měnilo i mé okolí a lidé kolem mě. Je to úžasný pocit a pro mě neuvěřitelný posun. Konečně jsem se po spoustě let přijala taková jaká jsem, protože jsem mohla zjistit, kdo doopravdy jsem! Pomohlo mi to jak v mém pohledu na sebe, tak i v rodinných vztazích a především ve vztahu partnerském. Kdyby mi někdo řekl, jaké změny nastanou a jak jednoduchá je cesta k vlastnímu štěstí a vnitřnímu naplnění, nevěřila bych mu. Musela jsem si to celé prožít, abych přišla na to, že to, co mi doopravdy zachránilo život, byly právě životní mapy! Veronika

První metoda, u které vidím a cítím, že se mnou dělá změny.

Životní mapy. Pro mě první metoda, u které vidím a cítím, že se mnou dělá změny. Svým životem jsem do svých třiceti let jen tak nějak proplouvala s vědomím, že líp prostě nebude a že mým údělem bude život přežít. Ačkoliv mám skvělého partnera a dvě zdravé děti, tíha minulosti a moje komplikované myšlení mi ani přesto nedovolily radovat se ze všeho tak, jak bych mohla. Několik let jsem chodila na psychoterapii, s nálepkou poruch příjmu potravy, sebepoškozováním a depresivně úzkostnou poruchou. Většinou jsem se ale domů vracela ještě více frustrovaná s pocitem, že se stejně nemám co nového dozvědět a k čemu to vlastně je? Následně se mi narodily děti a já ani nestála o to, v terapii nějak dále pokračovat, takže jsem se snažila radovat z dětí a žít tak, že prostě nějak bude.

Díky dětem jsem před rokem potkala Mirku Kouckou, logopedku a lektorku životních map a následně se tak nějak nenápadně rozběhl kolotoč velkých změn v mém životě. S rozpaky jsem šla na první mapu, ze které vyplynulo, že u mě bude potřeba cyklus map, ale konečně po letech jsem si dokázala uvědomit skutečnosti a propojenost nynějších problémů s mým dětstvím. Už na první mapě se odhalily věci, které bych si do spojitosti nikdy nedala a já si po letech mohla aspoň zčásti vydechnout. Dokážu lépe odpustit druhým a hlavně sobě samotné, přestala jsem se trápit a řešit některé věci, které stejně nezměním.

Mapy mi pomohly odhalit nepoznané věci, ošetřit je a nechat je prostě už být. To se mi asi na mapách líbí nejvíce – že se odhalí souvislosti, člověka zjištěné informace samozřejmě trochu zabolí, ale pak nějak samo to bolení odezní a přijde obrovská úleva. Ulevily mi a jsem díky tomu šťastnější a radostnější. Vše se navíc děje hrozně rychle, což mě taky hodně příjemně překvapilo. Já osobně jsem moc ráda, že můžu tuhle metodu vyzkoušet, navíc Mirka Koucká je sama o sobě úžasný člověk a v kombinaci s ní se potom dějí velké věci. Děkuji za člověka, jakým ona je a za metodu životních map, která je prostě v téhle kombinaci mocná 🙂 M. M.

Dekuji moc za zivotni mapu.

Byla jsem u Vás na životní mapě těhotná před porodem. Děkuji moc za životní mapu, často na ni myslím a jsem za ni velmi ráda. Porod byl krásný a soustředěný. klientka

Životní mapy jsou účinné.

Životní mapy jsou velmi snadnou a přitom velmi účinnou technikou, musím říct, že jejich síla mě až překvapila. Eva

Za mě paráda.

Se vším tím léčením, učením a skvělými změnami se roztrhl pytel, člověk neví na jaký seminář dřív, ale stejně žádní větší efektové. Co chci ale vlastně říct. Bylo mi blbě a je mi líp. Cítím se lehčí o kila, která jsem ani nevnímala, ačkoliv jsem pod nima byla zasypaná. Dokážu si v klidu pokecat s bývalým manželem a vážně se bavím. (Nutno říct, že v posledních 10 letech se mi jen při pouhé zmínce o jeho existenci zvedl kufr a tlak.) Spousta věcí se najednou sama mění. Bezbolestně, lehce. Za mě paráda. Děkuji Lena Achmeer a  Životnimapy.cz 🌞 B. J.

Dlouho mi trvalo, než jsem si dokázala říct o pomoc.

a přiznat si, že můj život není vlastně tak kvalitní a dobrý, jak sem si myslela, že je. Jedno mi bylo jasné, že se v mém životě opakují situace a podvědomé reakce, které z nevysvětlitelného důvodu nemám pod kontrolou. Člověk tak žije ze dne na den, život přežívá, než aby ho žil. Snaží se zavděčovat ostatním, nosí masky, žije vzorce svých rodičů, vzteká se, proč se mu různé věci dějí, neovládá své reakce, chodí mu do života stále stejní lidé a něco mu v životě pořád chybí. Až se dostane do fáze, když už sám chce něco změnit a přijdou mu do života Životní mapy a Kačka. A začne odkrývání životních tajemství. Tajemství svého vlastního já, které je často velmi hluboko ukryté.

Člověk nalezne svůj potenciál, vysvětlí si, proč se mu věci v životě tak děly a dějí, zjistí, že ve většině životních situací se choval podle očekávání druhých, že nic jiného nezná nebo ani vlastně neví, jak se zachovat chce. Zjistila jsem, kdo vlastně jsem, co jsou moje cíle, moje opravdové reakce na věci, odhodila jsem strach jít si za svými sny, začala jsem vidět svoje schopnosti, našla jsem svou sebehodnotu. Život se po mapách začne měnit a já nikdy nedokážu dostatečně Kačce poděkovat, že mi pomohla odhalit můj potenciál a ukázala mi správnou životní cestu. Není moc lidí na tomto světě, kteří mají dar se takhle do lidí vcítit a pochopit. Děkuju. Bára.

To je teda BOMBA! Mapy mi toho nabídly mnohem víc než jsem čekala!

Dobrý den Vlasti. Vidím jasnou změnu ve vztahu ke mně, více se se mnou mazlí. Spíš jsem byla já, která ji chtěla u sebe, ale teď se ke mně pořád tulí sama. Opravdu si to teď obě užíváme. Když se začne vztekat, že ji nerozumím co chce říct. Dokážu si ted nějak lépe poradit se správnou volbou slov, aby mi to vysvětlila znovu a ona rychle uklidní a nedochází k dlouhým stěkacím fázím 😀 Ty pomocné fráze opravdu úúúžasně fungují :). Navíc se naše Sofinka přestala bát hned den po mapách kočky a jiných věcí. A sama si jde koupit do obchodu co potřebuje a já můžu počkat před obchodem. Stejně tak se dokáže teď vyřešit třeba nějaký konflikt s kamarády a nepotřebuje mě u toho…to je teda BOMBA! Mapy mi toho nabídly mnohem víc než jsem čekala 🙂 Díky Vám… Zuzana P. (42 let)Životní mapy u Vlasty Křenovské

Když jsem se poprvé setkal s pojmem „Životní mapy“, měl jsem skeptický názor a nedůvěřoval jsem téhle technice.

Po nějaké době jsem se odhodlal to zkusit s tím, že jsem hlavně chtěl najít sám sebe. Už po prvním sezení jsem byl příjemně překvapen, jelikož jsem přišel na řadu odpovědí a uvědomil si věci, které nejde vidět očima. Životní mapy mi pomohly poznat sama sebe a být člověkem, jakým jsem vždy chtěl být. Díky skvělému a profesionálnímu přístupu Káti, která mě mojí cestou doprovázela, můžu konečně žít svůj opravdový život.“ Miloš

Je až neuvěřitelné, jak rychle mapy fungují.

O životních mapách mi poprvé řekl známý.Již nějakou dobu jsem řešila vztahové problémy, závislost na jídle, problémy s alkoholem a další. Měla jsem za sebou několik let psychoterapie. Než jsem se ale dostala k prvnímu setkání „u flipchartu a s mapou“, chvilku to ještě trvalo. To, co se na psychoterapeutických sezeních nepodařilo za pět let, jsem s mapou zvládla za pár měsíců. Je až neuvěřitelné, jak rychle mapy fungují. Prošla jsem si od 13 let až do 1 roku, zjistila příčiny všeho mého „neštěstí“ a změnila svůj život. Nyní jsem nejšťastnější jako jsem kdy byla. Učím se znát svou hodnotu, navrací se mi sebevědomí a mám se konečně ráda. Jsem sice stále sama, ale užívám si každý den. Už vím, že není žádný osud. Že o životě si rozhodujeme jen sami. A to opravdu není fráze. Terka

Přiznám se, že jsem byla zprvu trochu skeptická.

Přiznám se, že jsem byla zprvu trochu skeptická, ale jelikož ráda zkouším nové věci, řekla jsem si, proč ne. Musím říct, že výsledek mě překvapil…mile :-). Najednou vidíte všechno jasněji a dost vám to otevře oči. Pravda, někdy je to náročné a člověk má sklony vzdorovat, ale výsledek za to stojí a poměrně rychle vás dokáže posunout. Určitě bych chtěla vyzdvihnout přístup, který je při mapách nesmírně důležitý. Zprvu se vám nechce a myslíte si, že to nesvedete. A ono to najednou jde. Budete se cítit příjemně i vyčerpaně, ale po první mapě budete chtít jít na další, abyste konečně porozuměli těm strašákům, co každého z nás v životě doprovázejí. Ivana

Rozhodně netvrdím, že jsem na konci své cesty, nicméně nyní vím, že jdu správným směrem.

O Životních mapách jsem se dozvěděla přes svou známou. Měla jsem na srdci několik věcí, se kterými jsem si nedokázala poradit sama, kamarádi ani psycholog mi příliš nepomohli a tyto věci zásadním způsobem ovlivňovaly můj každodenní život – bohužel negativním směrem. Rozhodla jsem se tedy, že životní mapy zkusím. Chtěla jsem totiž, aby se můj život ubíral jiným směrem, jakkoli nadneseně to může znít. S pomocí ŽM jsem totiž začala objevovat příčiny, dokonce prapříčiny mých několika trápení, které byly zaryty hluboko v mém nitru, a ruku v ruce s tím jsem začala objevovat části sebe sama, které mi do té doby zůstaly zastřeny. Rozhodně netvrdím, že jsem na konci své cesty, nicméně nyní vím, že jdu správným směrem, který jsem našla díky Životním mapám, ale i díky sama sobě. Hanka

Mapy mi pomohly v přípravě na mateřství.

Poslední dobou kolem sebe slýchávám od známých, že chtějí asi založit rodinu, ale že si to neumí vůbec představit. Sama jsem pozorovala svůj život a když jsem viděla, jak ho sama nezvládám, nechtěla jsem něco takového přenášet dál. Po mapách se mi však můj pohled změnil. Přestala jsem mít strach. Najednou jsem cítila, že když to přijde, tak to zvládnu. Ale ne tak, že si to oddřu  :-), ale že si to užiju. Vnímala jsem, že znám své slabé stránky a dokážu s nimi pracovat. Najednou jsem měla sílu, našla jsem sebe a svou vlastní představu, jak bych to chtěla prožívat.

Takže až zase kolem sebe uslyšíte, že byste měla mít dítě, tak doporučuji se zastavit a zeptat se sama sebe, proč dítě opravdu chci. Jaká je moje opravdová vnitřní motivace. Ta je velmi důležitá, protože nám určuje další vývoj věcí. Není třeba mít obavy, důležité je jednat a udělat první krok k vlastnímu rozvoji. Průběh není tak dramatický, jak si lidé na začátku představují. To nás jen ovládají strachy, aby nás držely ve stagnaci. Je prostě jen třeba se postupně odpoutat od svých zažitých, převzatých vzorců chování a začít si tvořit to své… protože pak je mateřství opravdu krásné. Katka

Jsem nesmírně šťastná, že jsem do toho šla.

Dostala jsem se do těžké životní situace, kdy jsem nevěděla kudy kam, proto jsem se rozhodla, že vyhledám pomoc. Hlavou se mi však honily myšlenky typu, jestli to má vůbec cenu obtěžovat někoho s mými problémy. Začala jsem mluvit a vyprávět, co mě tíží a s čím si už nevím rady. Nakonec se mi docela ulevilo, když jsem se dokázala se vším svěřit a cítila jsem, jak to těžké břemeno z mých beder opadává. Při komunikaci jsem si začala uvědomovat, kde je vlastně můj problém a co mohu pro změnu udělat já sama a to bylo velmi přínosné. Jsem nesmírně šťastná, že jsem do toho šla. Karolína

Terapie i Životní mapy mi velmi pomohly.

Terapeutku jsem vyhledala z důvodu partnerské krize a též proto, že jsem byla zvědavá, jak terapie a životní mapy probíhají a jestli jsou schopné mi pomoci vyřešit složité životní situace, ve kterých jsem se nacházela. Při první terapii, jsem byla překvapená co všechno lze z životní mapy poznat a jakým způsobem to sedělo nejen na mé prožívání v dětství, ale i na prožívání mého současného života. Terapie i životní mapy mi velmi pomohly v uvědomění si toho, co se mi v životě děje a jakým způsobem jsem žila. Jak mohu svým nastavením a postojem svůj život změnit tak, abych byla šťastná a spokojená. Zpětně jsem velmi ráda, že jsem terapii podstoupila, byť jsem na začátku byla skeptická. Terapie, celkový přístup a postoj terapeutky mi pomohl v tom pochopit a přijmout sama sebe, což vnímám jako stěžejní. Patricie

Děkuji terapeutce.

Terapeutka byla moc milá, dokázala o věcech otevřeně mluvit a tím si ke mně našla přímou zkratku, abych i já dokázal být stejně tak otevřený a vysypat ze sebe svoje stíny, které již potřebovali provětrat. Jako průvodkyně Životními Mapami byla velmi soustředěná a naprosto přítomna, aby jí neunikl sebemenší důležitý detail, který pomůže odhalit skryté příčiny vnitřních tápání. Za to jí moc a moc děkuji. Jan

Muži ode mně odcházeli a já nevěděla proč.

Mapy jsem vyhledala z důvodu neustále se opakujících a pro mě energeticky vysilujících vztahových situací. Na sobě již pracuji několikátým rokem, a ač změny jsou a veliké, to co si přeji změnit, se mi stále nedaří a to hlavně závislost na mužské lásce, na tom, aby mě muž miloval. Že s tím mám v sobě jistý blok a problém vím. Prošla jsem si rukama mnoha lidí, ale nic se neměnilo. Muži ode mně odcházeli a já nevěděla proč. Trápila se, obviňovala se, že ode mne odcházejí, ztrácela jsem vždy svou hodnotu. Především tu! Terapií jsem zažila mraky, ale až mapy mi ukázaly, jak velký blok v sobě mám, jak velký problém v sobě mám. Věděla jsem o něm, ale do jisté míry jsem s ním bojovala, nechtěla si to přiznat, a jak jinak to mohlo dopadnout než-li prohrou. Konečně jsem našla způsob, jak se z toho vymanit. Lucie

Chtěla bych poděkovat za sezení.

 „Ahoj Vlasto, chtěla bych ti poděkovat za sezení. Otevřeli jsme téma „sexuální život s manželem“. Pořád nad tím přemýšlím, jelikož jsi asi uhodila hřebík na hlavičku, když mě to rozbrečelo. A jsem si téměř jistá, že kdyby mi dal tuto otázku kdokoliv jiný, tak nehnu brvou. Prostě to nechápu, že jsem takhle reagovala… Navíc, vše mělo v pátek a v sobotu dohru… Setkání s tebou mělo pro mne velmi zajímavé a přínosné, zbavila jsem se svého zlozvyku a mělo to okamžitý efekt na náš partnerský milostný vztah. Moc děkuji.:-) “  Zuzana P. (42 let)Životní mapy u Vlasty Křenovské

Po dlouhé době jsem měla pocit, že mám opět více energie a elánu.

Po dlouhé době jsem měla pocit, že mám opět více energie a elánu … zjevně mi pomáhá ten náhled, co jsem u Vás získala … A dokonce i s dcerkou jsem to ráno zvládla dobře, přestože hrozně prudila už od rána a po cestě do školky … cítím, že má trochu obavy jak ji děti ve školce přijmou, že se „stydí“ komunikovat i když by vlastně hrozně chtěla a neví jak a vyjadřuje tu nejistotu oklikou přes to „prudění“ … tak jsem se snažila to ustát a trochu ji namotivovat i přes její negativismus a úvod zvládla perfektně – poprvé jsem viděla, že se při pozdravu dívá paní učitelce do očí, byla taková přirozenější než obvykle … Eva V. a její dcera 4 roky ŽM u Vlasty Křenovské

Ahoj Vlasti, Daří se mi dobře. U rodičů vše klape. S mamkou si skvěle rozumíme.

Ahoj Vlasti, Daří se mi dobře. U rodičů vše klape. S mamkou si skvěle rozumíme (tak jak jsem si myslela, že by to mohlo být a moc jsem si to tak přála). Kristýnka začala chodit do školky před 14 dny na 3 dopoledne v týdnu. Sama si to tak vybrala a teď je tam konečně opravdu spokojená. Její rozhodnutí jsem oplakala, že mi doma chybí. Jinak se mám bájo, jsem víc asertivní než dřív a víc si věřím a rozhodně jsem víc spokojená. Zakládám komunitní zahradu a tak 😉 Díky moc Vlasti, doufám, že se v budoucnu potkáme zas na nějakém tvém semináři nebo při nějaké jiné hezké příležitosti. A díky za mapy!  Jitka P. (31 let, dcera 4,5 roku)Životní mapy u Vlasty Křenovské

Ten den po skončení životních map byl fakt skvělý.

Ten den po skončení životních map byl fakt skvělý. Jisté pochopení a znovuobjevení sama sebe mi vždy dodá zvláštní sílu – je to vlastně přesně to co jsem hledal, taková vnitřní harmonie a klid, souznění s okolím, chápání souvislostí mezi sebou a světem – vnitřní motor – snad láska. Martin V. (29 let)ŽM u Vlasty Křenovské

Ted už je mi jasné odkud se ty strachy u mě z porodu a dětí berou.

Dobrý den paní Vlasto. Když jsem od Vás odcházela, všimla jsem si, že se mi lehčeji dýchá, jako by ze mě něco spadlo, nějaká tíha. Souvislosti, které jsme odkryli, mi dávají veliký smysl! Vysvětlovalo by to taktéž mou hrůzu z porodu, kterou mám odjakživa, a taky fakt, že své vlastní děti nemám.. Od dospívání jsem vždy věděla, že děti nechci, aniž bych věděla proč a taky mám abnormální hrůzu z otěhotnění. Ted už je mi jasné odkud se ty strachy u mě z porodu a dětí berou.. Toto jsem nikdy s nikým neřešila ( porod a děti) a ani sama se sebou, neboť je to se mnou spjaté prostě odmalička a přišlo mi, že to tak prostě mám nastavené. Pro okolí už to bylo kolikrát a je stále těžší pochopit. Ještě jednou Vám moc děkuji. Marta B. (40 let)ŽM u Vlasty Křenovské

Dcerka se má dobře, užívá si život plnými doušky, až se kolikrát přistihnu, že jí to závidím.

Dcerka se má dobře, užívá si život plnými doušky, až se kolikrát přistihnu, že jí to závidím 😉 Po vašich radách a mém uvědomění se již necítím tak nejistá a je v tom cítit velký rozdíl…vztah mezi námi to nijak nenabouralo a zdá se, že se i lépe domluvíme a není už tak fixovaná na každý můj krok. Společná aktivita s tatínkem nám bohužel nevyšla, i když jsme se aspoň párkrát potkali i s jeho novou přítelkyní…takže dceři přibyl nový element vnímání, nová teta, zatím se jí líbí, myslím, že budou mít dobrý vztah i když tatínkovi teď ubylo zase trochu času na dcerku… Ve shrnutí bych řekla, že dcera bere věci ve svém životě daleko lépe než já… možná bych měla životní mapu podstoupit spíše já, mám pocit, že s některými věcmi se nějak neumím srovnat… Děkujeme za to, co děláte 😉 Zuzka Z. (dcera 5 let)ŽM u Vlasty Křenovské

Najednou věci dávají smysl.

Ahoj Vlasti, po mapě se daří mnohem lépe! Najednou věci dávají smysl a chystám se na promluvu s našima, tak si to třídím ještě v hlavě. Moc mi to pomohlo! Děkuju 🙂Veronika V. (24 let)Životní mapy u Vlasty Křenovské

Odcházím nabytá energií a silou.

Paní Vlasta Křenovská  je velmi citlivý průvodce, který pracuje jemně s informacemi, které dostává. Líbí se mi uvolněná atmosféra setkání, techniky terapie a stav poté: odcházím nabytá energií a silou, že kráčím po správné cestě, která mě vede k vytouženým cílům.“ Leona S. (29 let)

Nečekala jsem, že budu procházet takovou transformací.

V období po mapách se mi začaly dít velké životní zvraty a uvědomění si, že to jak mám aktuálně život, základy a fungování nastaveno vůbec není pro mě přirozené a zdravé. Jednak já osobně, s partnerem a také s rodinou. Nečekala jsem, že budu procházet takovou transformací. Lenka B. (25 let)ŽM u Vlasty Křenovské

Dobíhalo to ještě asi 3 měsíce poté, jakoby se něco v hlavě pročistilo.

Absolvovala jsem svou první Životní mapu u Vlasty Křenovské. Nevěděla jsem, co očekávat a z čeho mít obavy. Vše proběhlo v příjemné a přátelské atmosféře. Vybavila se mi spousta zapomenutých vzpomínek z mého (díky Bohu) krásného dětství. Dobíhalo to ještě asi 3 měsíce poté, jakoby se něco v hlavě pročistilo. Měla jsem z toho většinou pozitivní pocity. Také jsme narazily na situace z mého dětství, které do dnes nemám úplně dořešené a které mi Vlasta pomáhá pochopit a zpracovat. Díky za hezké chvíle ve tvé společnosti. Markéta S. (44 let)

Díky metodě Životní mapy jsem našel cestu ven ze svého vleklého trápení.

V minulosti jsem si sám procházel procesem hledání a vlastního uzdravení. Bojoval jsem také se závislostmi stavy. Díky metodě Životní mapy jsem plně pochopil přenos svých vzorců chování a našel cestu ven ze svého vleklého trápení, smutků a depresí. – S.T.

Životní mapy jsou pro mě synonymem absolutní životní svobody.

Dávají možnost rychlou, nezatěžující a hravou formou nahlédnout do pravé podstaty problémů, které nám brání žít život, jaký bychom chtěli. Než mi přišla do cesty tato metoda, žila jsem složitý život. Studovala jsem to, co mě nezajímalo, nechávala jsem se vyčerpávat situacemi a vztahy, které mě zatěžovaly. Ztratila jsem životní vášeň. Nevěděla jsem, kdo jsem a kam chci jít. Životní mapy mě z toho všeho dokázaly vysvobodit. Nyní vědomě utvářím svůj život a těším se z každého dne. Zní to jako klišé, ale nemohu si pomoct.
Pokud se toužíte zbavit zátěží a vzít život do vlastních rukou, toto je cesta. – K.K.

Na Životních mapách se mi tolik líbí, že se jedná o rychlou a názornou terapii.

V průběhu let jsem absolvovala spousty školení na osobní rozvoj a docházela jsem i na psychoterapie. Na Životních mapách se mi tolik líbí, že se jedná o rychlou a názornou terapii. Jde zde jen o vás. Vše je krásně vidět v souvislostech. V průběhu sezení vznikají AHA momenty, které Vám umožňují celkový pohled na svůj život. A dávají návody, jak vykročit ven ze začarovaného kruhu. Líbí se mi, že Životní mapy řeší váš životní příběh a jeho jedinečnost. – K.P.

Životní mapy jsou úžasným nástrojem pro práci s dospělými i s dětmi.

Velmi rychle, ale přitom jemně mi Životní mapy pomohli zlepšit náročné situace, kterými jsme jako rodina v určitých obdobích procházeli a kterými prochází téměř každá rodina. Životní mapy jasně ukazují, že změnami našich postojů lze dosáhnout efektivních výsledků a situaci v rodině celkově zklidnit ve velmi krátkém čase. – A.R.

Som veľmi vďačný za Životné mapy.

Otvorili mi oči. Idú rýchlo, vecne a priamo k príčine problémov, ktoré sa nám viac alebo menej nápadne vlečú životom a obmedzujú nás. Už aj jedno sedenie Životných máp dokáže efektívne uvoľniť tieto bloky, tak aby ste Vy sami prišli na to, ako žiť svoj vlastný život – slobodne a autenticky, bez vplyvu skrytých mindrákov z minulosti. Bez hrubých kníh, drahých seminárov, dlhodobých terapií a všeobecných poučiek.  – R.L.

Životné mapy mi pomohli pochopiť svoju minulosť.

Životné mapy sú veľmi rýchla a jednoduchá metóda, ktorá odkrýva bloky z detstva a dospievania, pomáha nám vidieť príčiny našich problémov v súčasnosti a na ktorých potom môžeme vedome pracovať. Osobne mi Životné mapy pomohli pochopiť svoju minulosť a neustále ma posúvajú vpred. – M.H.

Dokázala jsem konečně odpustit křivdy, které jsem v životě zažila.

Celý život toužím po vnitřní harmonii. Avšak až Životní mapy mě dovedly do bodu, kdy jsem se ocitla v tichosti, klidu a míru své vlastní duše. Dokázala jsem odpustit křivdy, které jsem v životě zažila a posunula jsme se dál ve své kariéře. Naučila jsem se vědomě měnit realitu svého života a sama sobě lépe porozumět na hlubší úrovni. – K.K.

Verím, že zdrojom všetkej našej bolesti môže byť naša „psychika“.

Ale zistiť čo všetko sa za tým pojmom skrýva mne osobne pomohli odhaliť až Životné mapy. Ak aj vy máte pocit, že v tomto filme ste už raz hrali a mení sa iba obsadenie okolo vás, ak aj vy počujete samých seba dokola používať tie isté frázy, ktoré nikam nevedú a ak aj vy vidíte ako sa vrháte proti svojej vôli do rovnakých medziľudských vzťahov zas a znova, a kladiete si otázku ako to zmeniť, tak možno aj pre Vás bude tou najlepšou cestou urobiť si svoju Životnú Mapu. Mne otvorila tato sezení oči a pomohla mnohé pochopiť.
Rýchlo a efektívne sa veci dali do pohybu a môj život sa začal uberať úplne iným smerom. Ak máte zážitky z minulosti o ktorých si myslíte, že ovplyvňujú vašu súčasnosť a nedovoľujú vám žiť VAŠU budúcnosť, tak Životné mapy sú určené práve pre Vás. – H.M.
Reference odborníků2019-10-30T20:02:41+01:00

Seznámeni se s metodou ŽM  Kops Method) a poznání tygra mě velmi pozitivně ovlivnilo v mé praxi dětské lékařky.

Tato metoda mi poskytla jiný, ucelenější pohled na svět dítěte, rodiče, pacienta. Začala jsem, hlavně s dětmi, komunikovat jiným způsobem. Snažím se jim více naslouchat, více je vidět, rozumět jim a vnímat je. Nepodceňuji komunikaci. Jsem  si více a v širším kontextu vědoma vlivu rodiny, školky, školy a situací, které na děti působí a ovlivňují tak psychiku a zdravotní stav dítěte. Touto metodou lze odhalit psychosomatická onemocnění a pracovat s nimi. Jednoznačně mohu říci a napsat, že bližší poznání této metody je významným přínosem v mé lékařské praxi. Doporučovala bych, aby se s touto metodou seznámila i širší odborná veřejnost, protože její přínos je okamžitě viditelný a vnímatelný. (MUDr. Filípková)

Díky Mapám jsem se začala na svůj život dívat novýma očima.

Měla jsem možnost uvidět, že si podvědomě stále stavím svůj život na způsobu myšlení, kterému jsem se naučila v dětství, aniž si to uvědomuji. I přes to, že se cítím nezávislá, že na sobě pracuji, přečetla jsem x knih a prošla x kurzy o osobním rozvoji a udělala jsem v životě významné změny – pořád přicházejí situace, které mě štvou, a které se vracejí.

Životní mapy jsou pro mě takový osobní audit, který jde až k prvotním příčinám, toho co člověk žije. Pomáhají odhalit, co je v životě opravdové, a co je iluze, kterou jsme kdysi nevědomky přijali za pravdu. Pouhé uvědomění iluzí je začíná bořit. Uvolňuje prostor pro vlastní autenticitu  – tj. pro naše opravdová přání (ne přání rodičů, partnerů, dětí, společnosti..) a jejich naplňování. Vzniká tak prostor pro práci, která nás baví, pro pohodu v rodině a ve vztazích, zdraví, hojnost všeho, radost a pocit naplněného života.

Životní mapy mi pomalu a nenápadně mění život k lepšímu, umožňují mi vědomě tvořit život podle mých přání, a  já je s radostí předávám dál. (M. B.)

V neurologii se často setkávám s lidmi, kteří mají zjevně bolesti nebo poruchy citlivosti, hybnosti a řadu dalších symptomů

a přesto žádným z dostupných moderních vyšetření nenajdeme žádnou zjevnou příčinu a případy pak uzavíráme tak, že jde o potíže polymorfní, psychogenní, psychosomatické či nejasné … I když doporučíme psychologické vyšetření a léčbu, mnohdy se pacienti vrací s tím, že buď psychoterapii nedokončil nebo že výsledky jsou jen minimální …  Jsem si jistá, že jsem tak našla klíč k rychlému posunu u těchto pacientů, které si bohužel lékaři všech profesí přehazují a jsou pro ně zdrojem frustrace …

Životní mapy dají pacientovi velmi rychlý náhled na základní souvislosti v příběhu jeho života a odkryjí skutečné zdroje jeho problémů a patologických vzorců chování … Nemluvě o tom, co jejich pochopení dalo mně osobně jako lékařce a matce 2 dětí – mnohem větší míru sebejistoty, nadhledu, optimismu, vědomější a radostnější komunikaci s pacienty i s rodinnými příslušníky … (MUDr. V. Z.)

K ŽM,  Kops Method, mě přivedla moje kamarádka a kolegyně.

Slýchala jsem od ní různé positivní reakce, které měla ze své osobní zkušenosti se svým synem a pak i z práce se ŽM ve své ordinaci PLDD. Nakonec jsem se pod vlivem jejího nadšení a různých jiných okolností rozhodla absolvovat výcvik ŽM. Výcvik pro mě byl do určité míry očistný a hlavně mi ukázal jiný a jednodušší pohled na leckdy komplikovaný vnitřní svět mých malých pacientů, jejich vztahových problémů v rodině, školce, škole, s kamarády, které se projevují nejrůznějšími psychosomatickými obtížemi. Kromě klasické medicíny a běžné obecné rady mohu rodičům nabídnout i možnost, aby si jejich dítě nakreslilo ŽM a díky ní rozkrýt, jak se vnímá a cítí, a proč právě ty dané potíže může mít nebo proč se rodičům či škole nedaří s dítětem komunikovat. Mohu tak lépe hledat a najít spouštěč jejich problému, poradit rodičům. Řešení pak může být rychlejší./

Rodiče si pak mohou lépe uvědomit problematické situace a chování a způsob jejich řešení, která si leckdy odnáší ze své původní rodiny. Jednoduše v dobré víře opakují stejné chyby po svých rodičích./

Výcvik ŽM mi pomohl i k snazší komunikaci s malými pacienty. Využití komunikačních typů při vyšetření často velmi vystresovaných dětí pomůže lépe se domluvit a zjistit, jak se dítě vnímá, cítí, jak tomu všemu rozumí. To samozřejmě uklidní i rodiče./ I když největší díl práce, aby se dětský pacient v ordinaci nebál je především na nich již před příchodem do ordinace/.

Z toho všeho vyplývá, ze výcvik ŽM bych doporučila především kolegům psychiatrům, psychologům, neurologům a prakt. lékařům pro děti i pro dospělé, protože se ŽM lze pracovat v jakémkoliv věku. (MUDr. Žižková)

Jak fungují Životní mapy  a Tygří svět? Učím na základní škole skoro 30 let.

S Životními mapami jsem se setkala poprvé na besedě, kdy jsem prožívala ve svém životě celkem složité období. Hledala jsem sebe, svou podstatu, nechápala jsem, proč  se mi  v životě dějí některé  věci, proč se mi nedaří najít společnou řeč s mým manželem s mými vlastními dětmi. Už první pohled na životní mapu mi ukázal její hloubku a rychlost s jakou pracují pro mne a pro každého, kdo se jim odevzdá a přijme to, co v nich sám zobrazil. Začala jsem tímto způsobem léčit sebe a svůj život.

A jakou souvislost to má s mojí profesí?  Nesmírně se mi rozšířil pohled na souvislosti v mé každodenní práci s dětmi. Objevila jsem  Tygří svět, kterým mohu dětem ukázat, že škola i život sám je nesmírně krásná interaktivní hra, kterou mohou sami řídit. (Bs. D. J. – pedagog)

Životní mapy mne prvotně oslovily jako učitelku dětí mladšího školního věku.

Uviděla jsem v nich cestu, jak  porozumět světu dětí, který je nám běžně skrytý, těžko odhalitelný, ale o to víc  pro  pohodový život významný.  Pro práci s dětmi jsem zde získala skvělý nástroj, metodu a způsob, jak do dětské duše nahlédnout a pomoci odstranit nežádoucí nánosy, které dětem brání v radostném prožívání jejich světa. (Bc. B. S. – pedagog ZŠ)

Doposud mi žádná metoda, tak rychle a jasně neposkytla ucelené informace o tom, jak dítě ( dospělý)  vnímá svoje vnitřní problémy a konflikty, které však nedokáže vyjádřit. Na výcviku metody Životních map jsem se naučila zajímavou a účinnou diagnostickou metodu, která mi pomáhá odhalit prožívání dětského světa nebo dospělých. Přínosem mi byl jak po profesní, ale především po osobní stránce.

A proč bych jej doporučila dalším odborníkům – spec. pedagogům a logopedům? Získáte velmi rychlou a přesnou metodu, která vám bude nápomocna ve vaší profesi. Získáte vědomosti a dovednosti, které jste doposud nedostali na žádné střední nebo vysoké škole. (Bc. M. K. – speciální pedagog, logoped)

Našla som – dovolím si tvrdiť, unikát. Metódu  Životné mapy.

Som psychológ. Pracujem s ľuďmi, ktorí sa na mňa obracajú, keď sú zranení, nespokojní, sklamaní, nešťastní či zúfalí. V tej chvíli som pre nich nádej a niekedy dokonca posledná možnosť  v zlepšení ich životnej situácie. Tá dôvera z ich strany pre mňa predstavuje záväzok. Preto sa stále vzdelávam a hľadám spôsoby, postupy  a metódy, ktoré  to moje úsilie podporia. Mala som šťastie. Našla som – dovolím si tvrdiť, unikát. Metódu  Životné mapy .  Na  „vlastnej koži“  som precítila jej potenciál a účinky.  Ako odborníka ma oslovilo jej široké spektrum využitia, rýchla diagnostika a efektivita. Teším sa, keď u svojich klientov vidím v krátkom čase tak výrazné a významné zmeny a verím, že čoskoro sa s ňou zoznámia  ďalší odborníci z radov psychológov, či pedagógov, pre ktorých je každý „ zachránený“  ľudský príbeh najväčšia profesijná priorita. (Mgr. V. J.  – psychológ)

Setkání s Životními mapami  je pro mne velkým obohacením v rovině osobní i pracovní.

Široké možnosti jejich využití pro děti, dospívající i dospělé a míra jejich dopadu na kvalitu života  jednotlivců i celých rodin jsou jedinečné.  Životní mapy otvírají prostor pro rychlé, šetrné, efektivní a trvalé řešení mnoha životních nesnází. Jsou odrazovým můstkem pro vytvoření zdravějších životních i komunikačních vzorců. Životní mapy jsou pro mne branou ke šťastnému a naplněnému životu ve všech jeho oblastech. (Mgr. T. Š. – psycholog a psychoterapeut)

Kdy je pro mne metoda Životní mapy/KopsMethod vhodná?2019-10-31T19:41:44+01:00

Odpovězte si na následující otázky. Pokud bude jedna z nich ANO, pak je výborné využít této metody k naplnění svých potřeb.

Chci prožívat šťastný život, ale motám se stále dokola?

Chi mít fungující partneství?

Chci být vzorem pro své děti a dát jim to nejlepší?

 

Od jakého věku je možné s dítětem přijít na Dětskou životní mapu?2019-10-31T19:38:05+01:00

Dětská životní mapa je vhodná pro děti od 3 let.

Přesněji, Dětská životní mapa lze použít, pokud je možné se s dítětem domluvit a je schopné alespoň základních nákresů. Práce s Životní mapou je pro dítě nezátěžová.