Načítám Akce

Přednáška, která vede k zamyšlení se i uvolnění. Jaké principy se ukazují při kreslení příběhů z životních map? Proč děláme některé věci pořád dokola a nemůžeme se z nich vymanit?  Jaké komunikační nástroje používáme my a jaké naši blízcí?

Když jsme malí, chceme BÝT ŠŤASTNÍ a aby byli šťastní i nám blízcí lidé. Co se stane, že „najednou“ je tu tolik zádrhelů, že nemůžu, nestíhám, nedovolím si. Proč raději padám do práce, závislosti, strachů, depresí, než abych žil své štěstí? A je to MOJE štěstí nebo kopíruji přání druhých?

Při kreslení map se setkávám se slovy: „Ale já si nic nepamatuji. Neumím kreslit.“ A pak vezme klient do ruky pastelku, fixu, pastel nebo voskovku a začne malovat příběh, který leckdy překvapí i ji /jeho. A nejen, že překvapí. Jeho odraz dokáže odhalit, pochopit, pustit a uvolnit.

Na přednášce si ukážeme:

Proč jako malí si neumíme říct, co nás trápí, a jako velcí, to kopírujeme?

Povíme si o jazycích, které jsou důležitější než angličtina, francouzština nebo němčina.

Ukážeme si princip neviditelného batohu.

Jak pomocí map objevit svět svého dítěte. Co dítě opravdu vnímá? Jak se cítí?

Častá chyba v komunikaci dospělých s dítětem je předpoklad, že dítě ví, co chce, nač myslí a dokáže argumentovat.
Ale naše děti leckdy ještě nemají komunikační dovednosti a tak tápou, cítí nejistotu, napětí, úzkost. A pokud se neuvolní, postupně se vše v nich ukládá a nebo naopak vybíjí ven.

Nakreslený příběh umožňuje jak dětem tak dospělým velice rychle se dostat ke zdroji omezujících životních postojů a jednou provždy je transformovat.

Přijměte pozvání na podvečer plný zajímavých informací a skutečných příběhů.

Sdílejte tento příspěvek na sociální síti!